Mgliste Jaworze. Dlaczego warto doceniać drobne rzeczy?

Posted on

Piękne widoki jakie ukazują się naszym oczom, z którymi wiążemy też bardzo dobre wspomnienia i które zostają w naszej pamięci na bardzo długo, kojarzą się nam zazwyczaj z dalszymi podróżami, z wakacjami i urlopem. Tymczasem takie widoki mogą czekać na nas niemal za każdym rogiem.

Cudze chwalicie, swego nie znacie. To stare powiedzenie zdaje się być ponadczasowe. Zwłaszcza dziś, gdy na co dzień mamy tyle zajęć i obowiązków. W pędzie codzienności wiele osób nie ma czasu na odpoczynek, lub sądzi iż go nie ma. Ludzie nie mogą doczekać się urlopu. Wtedy przecież będzie można złapać oddech, zwolnić i nacieszyć oczy pięknymi widokami. W tym pędzie nie zauważamy często, że to wszystko wcale nie musi znajdować się daleko. Wcale nie jest potrzebny urlop by po to sięgnąć.

Wystarczyć może chwila w sprzyjającym otoczeniu by złapać ów oddech i nacieszyć zarówno oczy jak i umysł widokami uwalniającymi spokój i ładującymi akumulatory. Wystarczy rozejrzeć się wokół, bo może to wszytko od dawna znajduje się w naszym otoczeniu. Nie jest nawet do tego potrzebne bezchmurne niebo, słońce i wysoka temperatura.

Jaworze to miejscowość położona nieopodal Bielska Białej. Samo Bielsko jest idealnym miejscem na jednodniową wycieczkę. Jeżeli mieszkasz w Katowicach, lub w innym z większych śląskich miast i masz ochotę na relaks w spokojnym otoczeniu, z dala od zgiełku, to Bielsko Biała jest idealnym miejscem. Jest to chyba najbliższa lokalizacja, gdzie można zaznać tego co daje obcowanie z górskim otoczeniem i widoki się z nim wiążące. Kawałek za Bielskiem znajduje się wspomniane Jaworze.

Sobota rozpoczęła się deszczowo i bardzo mgliście. Zeszły tydzień rozpieszczał nas aurą. Można było doświadczyć pięknej, złotej, polskiej jesieni. Miałem nadzieję, że będzie tak też w sobotę. 3 listopada, pogoda postanowiła jednak zmienić swoje oblicze. Nie mogło to jednak pokrzyżować planów. Trasa spaceru została co prawda skrócona. Celem było wejście na Błatnią (917 m n.p.m.), ale trzeba było zawrócić. Widoczność była dość mocno ograniczona. Pokazują to doskonale powyższe zdjęcia. Nie zmienia to faktu, że nawet podczas tak mglistego dnia, spacer w górach, lub lesie potrafi sprawić przyjemność. Nie znaczy, to również iż nie można dostrzec piękna o którym była mowa na początku. Wystarczy tylko zwrócić uwagę na szczegóły.

doceniać drobne rzeczy

doceniać drobne rzeczy

Nie zawsze trzeba sięgać po coś odległego by odnaleźć piękno. Czasem jest ono tuż obok. Wystarczy się rozejrzeć, zwracać uwagę na szczegóły i doceniać drobne rzeczy nie tylko szukając miejsc do zwiedzania i do odpoczynku. Warto kierować się tym codziennie, a na pewno dostrzeże się więcej piękna w każdym dniu. Nie trzeba być na końcu świata by stworzyć piękne wspomnienie.

Jeżeli szukacie pięknego miejsca w internecie i lubicie robić zdjęcia, to takim miejscem jest Tookapic. Sobotnia wizyta w Jaworzu odbyła się z okazji pierwszego spotkania użytkowników serwisu z tej części Polski. Nie przesadzę jeśli napiszę, że jest to jedyna taka społeczność w internecie, ale jeśli chcecie dowiedzieć się dlaczego, to musicie sprawdzić to na własnej skórze.