Najcenniejszy prezent na świecie

Posted on

W dzisiejszym zabieganym świecie, czas jaki mamy nabiera jeszcze większej wartości. Zwłaszcza ten, który możemy spędzić i spożytkować tak jak chcemy, a nie tak jak musimy. Nie tak, jak wymuszają na nas różne obowiązki i praca, ale tak jak w pełni sami chcemy go zużyć. Tego typu wolny czas bardzo często jednak nie jest wykorzystywany przez nas, tylko dla nas.

Do czego zmierzam? Nie dawno miałem urodziny. Z czasem zmienia się podejście do tego dnia. Nie oczekuje się, ani nie chce robić wtedy niczego szczególnego. To, z czego w tym roku zdałem sobie sprawę przy okazji urodzin, to myśl niezwiązana tylko z nimi. Powstała jedynie przy ich okazji. Myśl o której za chwilę napiszę, to coś o czym warto pamiętać codziennie. Dlatego uważam, że warto się tym podzielić i podać dalej. Z jednej strony chyba właśnie dlatego, że używamy tego niemal codziennie, to nie zdajemy sobie sprawy z wartości jaką to ma. Jeśli jednak mamy to każdego dnia, to powinniśmy przynajmniej być wdzięczni za to i mieć świadomość wartości jaką posiada. 

Zmiana w postrzeganiu urodzin z biegiem lat, jest to moja subiektywna opinia. Zauważam jednak podobne postawy u innych ludzi wokół nawet jeśli o tym nie mówią. Im później, tym urodziny są mniej odświętne. W takim sensie, że samemu niekoniecznie chce się celebrować to w sposób, w jaki robiło to kiedyś. Nie chce się imprezy i robienia czegoś szczególnego. Zwraca się uwagę na inne rzeczy. Chce się oczywiście jakoś zaznaczyć ten dzień, ale w zupełnie inny sposób, bo zupełnie coś innego tego dnia jest dla nas ważne. Nic specjalnego nie musi się tego dnia dziać. Specjalnie za to, docenia się coś z czego korzysta niemal każdego dnia.

Najdroższa waluta świata

Chce Wam powiedzieć, jaki jest najlepszy i najcenniejszy prezent na świecie. Najwięcej wart. Otrzymujecie go nie tylko raz w roku przy okazji urodzin. Mocno prawdopodobne, że otrzymujecie go prawie każdego dnia. Są pośród Was zapewne i tacy, którzy otrzymują go dosłownie codziennie…

Najdroższą walutą jest nasz czas, a ten spędzany z kimś, to najcenniejszy prezent na świecie. Nie tylko z okazji urodzin, ale każdego dnia. Za wszystkie inne rzeczy możesz przecież zapłacić MasterCard. Mówiąc poważnie, wszystkie inne rzeczy można po prostu kupić. Można odzyskać kwotę jaką się w te rzeczy zainwestowało. Wydane na nie pieniądze można ponownie zarobić. Natomiast zawsze, gdy dajesz komuś swój czas, to dajesz coś czego odzyskać nie można. Dajesz coś niepowtarzalnego i jedynego, a tym samym najcenniejszego co się ma, czyli wartego więcej niż każdy inny prezent. Można powiedzieć, że dzięki temu taki czas podarowany komuś jest najdroższą walutą na świecie. Droższą niż jakakolwiek inna za którą można kupić jakikolwiek prezent.

Pamiętaj zawsze gdy ją otrzymujesz, ale i gdy wydajesz

Pamiętaj więc za każdym razem, kiedy bliska osoba spędza z Tobą czas, że w tej danej chwili ofiaruje Ci coś, czego już nie odzyska. Dostajesz od niej coś najcenniejszego co tylko posiada. Ten ktoś mógł w tej chwili robić setki innych rzeczy, w towarzystwie wielu innych ludzi, a zdecydował iż wyda najcenniejszą walutę jaką ma właśnie na Ciebie. Doceń to! Miej świadomość tej wartości za każdym razem, kiedy z czyjegoś czasu korzystasz i zawsze kiedy go otrzymujesz. Pamiętaj, że jest to coś najdroższego, czego nie będziesz mógł tej osobie zwrócić. Tak samo też, nikt Tobie nigdy nie zwróci tej waluty, jeśli wydasz ją dla kogoś. Bez względu na to, jak często i dużo możesz korzystać z czasu bliskich Ci osób pamiętaj, że za każdym razem otrzymujesz najcenniejszy prezent na świecie.