“Z nowym rokiem zacznę…” Skończ!

Posted on
Z nowym rokiem zacznę

Na koniec 2018 roku, pisałem o tym, że postanowienia noworoczne nie mają większego sensu. Zamiast postanawiać, możesz zrobić coś lepszego. Jeżeli chcesz wiedzieć co to takiego, to zajrzyj tutaj. Zawarte w przypomnianym tekście założenia nadal są aktualne. Dziś jednak dodałbym do tego jeszcze jedną rzecz. Z nowym rokiem zacznę… często słyszy się w tym okresie. Może by tak tym razem jednak inaczej?

Wiele osób traktuje nowy rok jako moment od którego zacznie. Pomijając już nawet, czy zostało to przez Ciebie postanowione, czy nawet już zaplanowane, to i tak jest duże prawdopodobieństwo, że tego nie zrobisz. Nowy rok, nowe plany. Chcesz zacząć wiele rzeczy, a może nawet wszystko. Być może zaczynałeś/aś z nowym rokiem tyle rzeczy, już tyle razy, a efekty nie były takie jak być miały. Brzmi znajomo? Dlatego tym razem zamiast ponownie zaczynać – skończ!

Najpierw skończ to, przez co nie realizujesz swoich planów. Nie zaczynaj, a skończ z tym co Cię powstrzymuje by zrobić kolejny krok. Mimo, iż masz zaplanowane już to co chcesz zrobić, do czego dążysz, to po jakimś czasie widzisz, że nie poszło to tak jak miało. Zaczynasz realizować te plany nie zwracając uwagi, że wcześniej nie skończyło się z tym co ogranicza Cię w działaniu.

Zanim więc zaczniesz – skończ robić dobrą minę do złej gry. Skończ oglądać się za siebie, marnować czas, zastanawiać się czy powinno się daną rzecz zrobić. Skoro ta myśl chodzi za Tobą dłuższy czas, to znaczy, że tak. Skończ zastanawiać się, czy to dobry moment, myśleć lub decydować za kogoś, porównywać siebie i innych, zbytnio analizować i idealizować.

Po prostu skończ z tym co powoduje, że sprawy nie toczą się po Twojej myśli, skończ grzebać w tym co już za Tobą i dopiero wtedy zacznij, a zobaczysz, że idzie znacznie lepiej i łatwiej.